KONST / Oljemålningar / Oljemålning 14244511

nr 1424 4511

Janos Lajos Tihanyi

(1892-1957), Ungern

Oljemålning, Signerad. Olja på pannå, 48x59cm, yttermått inklusive ram: 60x71cm

János Lajos Tihanyi, ungersk bildkonstnär född 1892, död 1957.

Utrop:

700 kr

Såld:

300 kr

måndag 11 oktober 2021
kl 19:15:19

Janos Lajos Tihanyi

Läs mer om Janos Lajos Tihanyi